Достапни линкови

Берлин: Средба Трајковски - Рау


Македонскиот претседател Борис Трајковски денеска во Берлин треба да се состане со претседателот на Германија Јоханес Рау, со канцеларот Герхард Шредер и со шефот на дипломатијата Јошка Фишер. Се очекува Трајковски да ги информира за намерата на Македонија да поднесе барање за членство во Европската Унија во февруари идната година.
XS
SM
MD
LG