Достапни линкови

Камбера: Обраќање на Буш во парламентот на Австралија


Американскиот претседател Џорџ Буш во обраќањето во австралискиот парламент и се заблагодари на Австралија за испраќањето трупи во Ирак и Авганистан и за партнерството во борбата против тероризмот. Говорот на Буш беше на два пати прекинуван од двајца опозициони пратеници кои се спротивставуваат на војната во Ирак а на кои потоа им беше наредено да ја напуштат седницата. Во Сиднеј се одржаа протести против американскиот претседател Буш.
XS
SM
MD
LG