Достапни линкови

Ватикан: Папата Јован Павле Втори одвележува 25 години од неговиот избор за поглавар


Папата Јован Павле Втори денеска ја одбележува 25 годишнината од неговиот избор за поглавар на Римо-католичката црква. На свеченоста во Ватикан се очекуваат илјадници кардинали и верници од светот.
XS
SM
MD
LG