Достапни линкови

Летонија: Референдум за влегување во ЕУ


Во Летонија се одржува референдум за влегување во Европската Унија. Според последните испитувања на јавното мислење, шеесетина насто од летонците се за приклучување на нивната земја во Унијата.
XS
SM
MD
LG