Достапни линкови

Стокхолм: Уапсен осомничен за убиството на Ана Линд


Шведската полиција синоќа соопшти дека го уапсила осомничениот за убиството на министерката за надворешни работи Ана Линд и оти по се изгледа убиството немало политички мотиви. Шведските медиуми го поврзаа осомничениот со неонацистичките групи во земјата.
XS
SM
MD
LG