Достапни линкови

Скопје: Пристигна контингент на АРМ од Авганистан


На скопскиот аеродром денеска беше пречекан контингентот на Армијата на Република Македонија кој во изминативе шест месеци учествуваше во меѓународната мировна мисија во Авганистан. Македонските војници како дел од германските сили и под команда на НАТО беа ангажирани во Кабул и неговата околина на заштита на објекти од посебно значење. Овие војници беа заменети со нови кои заминаа за Авганистан пред една недела.
XS
SM
MD
LG