Достапни линкови

Тел Авив: Една жена загинала, а три лица повредени во експлозија пред ресторан


Израелската полиција соопшти дека една жена загинала, а три лица биле повредени во експлозија пред влезот на еден популарен ресторан во Тел Авив. Засега нема потврда дали станува збор за терористички чин. Според пожарникарските служби на местото бил пронајден експлозивен матерјал.
XS
SM
MD
LG