Достапни линкови

Израел: Два бомбашки напади и најмалку двајца загинати


Два бомбашки напади денеска се случија во Израел, јавија агенциите. Во експлозија на бомба во супер маркет во Рош Хаин во централен Израел, најмалку две лица загинаа од кои едниот е бомбашот, а 8 се повредени. Втората експлозија одекнала во Ариел – еврејска анселба на Западниот Брег повредувајќи три лица. Инцидентот се случуваат во период на релативно затишје во Израел и на палестинските територии, откако палестинските милитантни групи на 29 јуни прогласија прекин на огнот.
XS
SM
MD
LG