Достапни линкови

Тел Авив: Еден загинат и осум повредени во експлозија


Едно лице загина, а 8 се повредени во експлозија на автомобил бомба во Тел Авив. Израелската полиција верува дека станува збор за криминален, а не терористички акт поврзан со израелско - палестинскиот конфликт.
XS
SM
MD
LG