Достапни линкови

Јапонија: 240 повредени во силен земјотрес


Над двесте и четириесет луѓе биле повредени во денешниот земјотрес што го погоди североисточниот дел на Јапонија. Според јапонската телевизија, никој од нив не бил потешко повреден. Силата на потресот чиј епицентар бил на триста километри од Токио изнесувала шест запирка два степена според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG