Достапни линкови

Пекинг: Разговори на претставници на Кина и Северна Кореа за нуклеарната криза


Претставници на Кина и на Северна Кореја разговарале за нуклеарната криза меѓу Пјонг Јанг со Вашингтон, јави северно-корејската државна агенција. Според оценки на дипломати, Кина апелира до Соединетите Држави и до Северна Кореја да постигнат компромис во интерес на мирот.
XS
SM
MD
LG