Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници ранети


Двајца американски војници изутрината се ранети на автопатот во близина на Багдад. Ова е последен во серијата напди врз американските сили во Ирак во кои досега загинаа повеќе од дваесет војници.
XS
SM
MD
LG