Достапни линкови

Виена: Австрија една од најскапите земји во ЕУ


Австрија е една од најскапите земји во Европската Унија, се вели во студијата на работничката комора. Според оваа анализа цената на некои производи во Австрија е дури за 90 насто поголема од истите производи во соседните земји. На ранг листата на најскапите градови во светот Виена е на 34 место.
XS
SM
MD
LG