Достапни линкови

Санкт Петерсбург: Кина и Јапонија заеднички ќе работат за смирување на тензиите околу Северна Кореа


Јапонскиот Премиер Џуничиро Коизуми и кинескиот претседател Ху Џинтао денеска во Санкт Петерсбург се согласија двете земји заеднички да работат на смирувањето на тензиите околу Северна Кореа. Коизуми, по средбата прецизира, дека не станало збор за еветуално воведување санкции против Пјонгјанг.
XS
SM
MD
LG