Достапни линкови

Брисел: Според Иванов Русија подготвена да му помогне на НАТО во Авганистан


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов изјави дека Русија е подготвена да му помогне на НАТО во неговата безбедносна мисија во Авганистан. Иванов ова го рече пред денешната средба во Брисел со генералниот секретар на Алијансата Џорџ Робертсон.
XS
SM
MD
LG