Достапни линкови

Сирија: Осуда на терористичкиот напад во Мароко


Сирискиот претседател Башар Асад го осуди терористичкиот напад во Казабланка и му понуди подршка на Мароко во борбата против тероризмот. Сирија претходно беше обвинувана од Соединетите држави за поврзаност со тероризмот.
XS
SM
MD
LG