Достапни линкови

Москва: Годишно обраќање на претседателот Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин во годишното обраќање во Парламентот изјави дека актуелните терористички напади нема да ги спречат руските власти во напорите за враќање на редот во Чеченија. Путин го поздрави усвојувањето на законите за политички и економски реформи во земјата, но оцени дека има уште многу работа во обновувањето на индустријата во Русија, која е неконкурентна и во намалувањето на сиромаштијата.
XS
SM
MD
LG