Достапни линкови

Пекинг: Продолжуваат разговорите на САД и Северна Кореа


Во Пекинг продолжуваат разговорите меѓу делегациите на Соединетите држави и Северна Кореја. Вашингтон бара Пјонгјанг да ја запре нуклеарната програма, а Северна Кореја бара безбедносни гаранции и запирање на, како што се наведува, непријателската политика кон комунистичката држава.
XS
SM
MD
LG