Достапни линкови

Багдад: Поголем број Ирачани го напуштаат Багдад поради борбите


Новинските агенции јавуваат дека поради денешните борби во централниот дел на Багдад, голем број Ирачани го напуштаат градот. Се додава дека тие претежно се движеле кон источниот дел на Ирак. Ројтерс јави дека денеска ирачката државна телевизија престанала да емитува прогама.
XS
SM
MD
LG