Достапни линкови

Кувајт: Синоќешниот ирачки ракетен напад акт на тероризам


Кувајтскиот министер за информации Ахмед ал Сабах денеска изјави дека синоќешниот ирачки ракетен напад врз Кувајт претставува акт на тероризам. Ракетата паднала во близина на пристаништето во Кувајт и во него, освен материјална штета, немало жртви.
XS
SM
MD
LG