Достапни линкови

Белград: Посета на Солана и Патен


При денешната посета на Белград, еврокомесарите Крис Патен и Хавиер Солана изјавија дека ќе и помогнат на Србија да го оствари својот сон, за влез во Европската Унија. Патен и Солана денеска допатуваа во итна посета на Србија, по убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ.
XS
SM
MD
LG