Достапни линкови

Анкара: Владата на Турција даде дозвола САД да испратат трупи


Владата на Турција донесе одлука да им дозволи на Соединетите Американски Држави да испратат војници на турска територија во евентуален воен напад врз Ирак, соопштија властите во Анкара. Потпретседателот на турската влада Абдула Сенер изјави дека одлуката со која се дозволува присуство на американски војници ја потпишале сите ресорни министри како и премиерот Абдула Гул.
XS
SM
MD
LG