Достапни линкови

Куала Лумпур: Почнува Самитот на неврзаните


Во Куала Лумпур денеска започнува Самитот на неврзаните, на кој учествуваат шефовите на држави и влади на 114 земји. Според најавите на Самитот треба да биде донесена платформа против евентуалната американска воена интервенција врз Ирак.
XS
SM
MD
LG