Достапни линкови

Филипини: Загинаа двајца муслимански бунтовници и филипински војник


Двајца муслимански бунтовници и филипински војник загинале во судирите во јужниот дел на Филипините, јавија агенциите. Според преставник на полицијата американските трупи одговориле на напад на терористите. Повеќето од герилиците се привирзаници на Абу Сајаф, кои според Вашингтон се поврзани со терористичката мрежа на Осама Бин Ладен, Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG