Достапни линкови

Вашингтон: 800 гас маски биле подготвени за време на обраќањето на Буш


Американската полиција подготвила 800 гас-маски во случај да дојде до терористички напад со хемиско и биолошко оружје за време на вчерашното годишно обраќање на американскиот претседател Џорџ Буш во Конгресот. „Не сакавме да ризикуваме,“ истакна претставникот на полицијата, Џесика Џизабел.
XS
SM
MD
LG