Достапни линкови

Кувајт: Еден Американец убиен, а еден ранет


Еден американец е убиен, а еден ранет во денешниот вооружен напад во близина на Централната американска воена база во Кувајт, соопшти американската амбасада во таа земја.
,,Жртвите се цивили, кои работат за американското министерство за одбрана,, изјави претставникот за печат на американската амбасада Џон Моран. Нападот се случил на автопат во близина на базата Кемп Доха, во која се сместени околу 17 илјади американски војници.
XS
SM
MD
LG