Достапни линкови

Белград: Србија и Црна Гора се договорија за законот за спроведување на новиот устав


Србија и Црна Гора се договорија околу законот за спроведување на новиот устав со кој се реструктуира Југословенската федерација. Во наредните денови овој закон треба да биде одобрен од српскиот и од црногорскиот парламент.
XS
SM
MD
LG