Достапни линкови

Ирак: Напади на сојузничките авиони


Американската централна команда соопшти дека сојузничките авиони бомбардирале ирачки подвижни радари во зоната забранета за летови. Од први јануари, ова е четврти напад на американско-британските авиони врз цели во Ирак.
XS
SM
MD
LG