Достапни линкови

Кандахар: Загина еден авганистански војник


Еден авганистански војник загина, а тројца се повредени во експлозија на бомба во јужен Кандахар. Бомбата била поставена во автомобил и активирана со далјински управувач, јавуваат агенциите. Други детали за експлозијата засега нема.
XS
SM
MD
LG