Достапни линкови

Индија: Посета на Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска пристигнува во Индија каде ќе се сретне со премиерот Атал Бехари. Тема на разговори билатерланите односи, борба против тероризмот, конфликтот во Кашмир, Афганистан и Ирак.
XS
SM
MD
LG