Достапни линкови

Белград: Убиен поранешен член на обезбедувањето на Милошевиќ


Поранешниот член на обезбедувањето на бившиот југословенски претседател, Слободан Милошевиќ – Ненад Баточанин синоќа беше убиен во Белград. Во Баточанин беше стрелано од возило во движење. Ова е второ убиство на лице од полицијата во Белград годинава.
XS
SM
MD
LG