Достапни линкови

Белорусија: Лукашенко смета дека одлуката на ЕУ е апсурдна


Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко оцени дека е апсурдна одлуката на Европската Унија со која нему и на 7-мина министри им се забранува влез во земјите-членки на Унијата. Засега нема информации дали Белорусија ќе превземе контра-мерки против Европската Унија.
XS
SM
MD
LG