Достапни линкови

Токио: Јапонската влада соработувала со ЦИА при нападот во Јемен


Јеменската влада потврди дека соработувала со ЦИА при ракетниот напад кога беа убиени 6-мина припадници на Ал Каеда во Јемен. Властите во Јемен соопштија дека соработката е во контекст на војната против тероризмот.
XS
SM
MD
LG