Достапни линкови

Њујорк: Комплетирани плановите за изградба на автопат од Европа до Пацификот


Обединетите Нации соопштија дека ги комплетираа плановите за изградба на автопатска мрежа во должина од 130 илјади километри која ќе го поврзува Пацифичкото крајбрежје со Европа. Плановите наскоро треба да бидат одобрени од земјите низ кои ќе минува автопатот.
XS
SM
MD
LG