Достапни линкови

Газа: Акција на израелските сили


Изрелските сили рано изутрината влегле во центарот на градот Газа при што го уапсиле офицерот на палестинската служба за безбеднсот Јосеф Мекдијада како и тројаца негови брака, јавуваат палестинските претствници. Во дво часовната акција која прествува најдлбок влез на изрелските сили во тој град за изминатите две години учествувале 30 тенкови и три борбени хеликоптери.
XS
SM
MD
LG