Достапни линкови

Пјонгјанг: Разговори меѓу претставници на Северна и Јужна Кореа


Делегации на Северна и Јужна Кореа денеска во Пјонјанг започнаа дводневните разговори за прашања од економијата. Средбата е резулатат на обидите на Соединетите американски држави да обезбедата мегународна подршка во кампањата да се направи мирен притисок врз Северна Кореа да се откаже од нуклераната програма.
XS
SM
MD
LG