Достапни линкови

Западен брег: Две девојчиња и жена убиени од Палестинец


Две девојчиња и една жена се убиени минатата нок кога еден паластинец кој влегол во една еврејска населаба во Западниот брег отвориле оган. Палестинецот кој потоа бил застрелан од израелските сили повредил и едно лице.
XS
SM
MD
LG