Достапни линкови

Москва: Средба Путин - Блер


Британскиот премиер Тони Блер денска во Русија ке оставри средба со претседтелот Владимир Путин која ке биде фокусирана врз ирачкото прашање.Во интервју за Би Би Си претходно Блер изјави дека од Русија која, им дава предност на инспекторите за оружје пред употребата на сила ,ке побара подршка за новата резолуција за Ирак.
XS
SM
MD
LG