Достапни линкови

Косово: Пронајдено оружје во камион


Обединетите Нации и властите на Косово оопштија дека во еден камион со бугарски регистрации на границата пронашле скриено оружје. Станува збор за 140 пушки од турско производство сокриени во облека. Бугарскиот возач и неговиот албански придружник биле уапсени.
XS
SM
MD
LG