Достапни линкови

Атина: Грчки план за обнова на Балканот


Земјите од регионот ќе ги загубат средствата од грчкиот план за реконструкција на Балканот доколку не ги поднесат проектите за нив во рок од 10 до 12 месеци. Ова во Атина го изјави заменик шефот на дипломатијата Андерас Ловердос кој е задолжен за спроведување на планот.
XS
SM
MD
LG