Достапни линкови

Либан: Судири во палестински бегалски камп


Еден војник и еден Палестинец загинале во судирите меѓу либанските сили и подржувачите на Абу Нидал во еден палестински бегалски камп. До судирите дошло кога војската на Либан влегла во кампот со намера да уапси член на револуционерниот Совет на Фатах, движење основано од неодамна починатиот Абу Нидал. Фатах е одговорен за серија теористички акции во кои загинале речиси 300 луѓе.
XS
SM
MD
LG