Достапни линкови

Кабул: Се истражуваат трите екплозии од утрово


Меѓународните мировни сили во Авганистан ги истражуваат трите експлозии што се слушнале изутрината во близина на аеродромот во Kабул. Портпарол на мировниците изјави дека во експлозиите нема повредени и оти сообраќајот на аеродромот не бил попречен.
XS
SM
MD
LG