Достапни линкови

Босна: Најголема акција за апсење на Караџиќ


Силите на СФОР во Босна денеска започнаа досега најголема акција за пронаоѓање на поранешниот претседател на Република Српска Радован Караџиќ. Во акцијата за пронаоѓање на Караџиќ за кого хашкиот трибунал распиша потерница, учествуваат неколку илјади војници.
XS
SM
MD
LG