Достапни линкови

Вашингтон: Посета на шест лидери на опозицијата во Ирак


Високи претставнци на американската администрација денеска во Вашингтон се среќаваат со 6 лидери на опозициони партии на Ирак. Разговорите се фокусирани врз координација на напорите за смена на режимот на Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG