Достапни линкови

ОН: Политиката на САД за уривање на Хуесин не е политика на ОН


Американската политика за уривање на режимот на Садам Хусеин во Ирак не е политика на Обединетите нации – изјави генералниот секретар Кофи Анан. Тој рече дека нападот врз Ирак не би бил мудар потег.
XS
SM
MD
LG