Достапни линкови

Авганистан: Уапсените со експлозив поврзани со Ал-Каеда


Двете лица што беа уапсени во центарот на Кабул со половина тон експлозив во автомобил се поврзани со Ал-Каеда, соопшти денеска представник на авганистанската разузнавачка служба. Според истиот извор тие имале намера да постават бомба во возилото на авганистанскиот председател Карзаи или некој висок функционер во земјата.
XS
SM
MD
LG