Достапни линкови

Косово: Пожар во термоелектрана, еден загинат


Билансот на пожарот што синоќа избувна во термоцентралата во Обилиќ на Косово е еден загинат, 28 полесно повредени работници. Станува збор за загинат инжинер од Хрватска, а меѓу повредените има работници и од Македонија и Босна. Причината за пожарот што денеска е ставен под контрола, сеуште не е прецизно утврдена, но се претпоставува дека до него дојде поради удар на гром .
XS
SM
MD
LG