Достапни линкови

Индонезија: 26 загинати во сообраќајна несреќа


Најмалку 26 лица , меѓу кои и 11 деца загинаа во сообраќајна несреќа на истокот на Индонезија. Автобус кој превезувал ученици на распуст, како што јавија агенциите, се урнал во бездна покрај патот.
XS
SM
MD
LG