Достапни линкови

Странски студенти го напуштаат Киргистан поради насилството против странците


Странски студенти го напуштаат Киргистан поради насилството против странците
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Пакистан врати околу 180 свои граѓани по насилството на толпата во Бишкек ноќта меѓу 17 и 18 мај. Околу 140 од повратниците се странски студенти, група за која се верува дека била цел на нападите. Во Бишкек, еден студент побара да се отвори „зелен коридор“ за да се овозможи безбеден премин за оние кои сакаат да го напуштат Киргистан.

Категории

XS
SM
MD
LG