Достапни линкови

Андоновски: Вето може да стави секој, но името не го менуваме по потреба


Андоновски: Вето може да стави секој, но името не го менуваме по потреба
please wait

No media source currently available

0:00 0:16:18 0:00

Секоја земја членка на ЕУ може да стави вето од било која причина, но државата не смее да го менува името по потреба. Ова во интервју за РСЕ го потенцираше Стефан Андоновски од ВМРО ДПМНЕ. За преговорите со Софија вели дека е добро да се вклучи медијатор од ЕУ, но треба време до формирање на Влада.

Категории

XS
SM
MD
LG